Hatice Gelener Ilk Ogretim Okulu
Daha İyi Hizmet Alabilmeniz İçin Üye Olunuz...

Join the forum, it's quick and easy

Daha İyi Hizmet Alabilmeniz İçin Üye Olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arif TAS
Arif TAS
Kral Üye
Kral Üye
Erkek
Okul-Sınıf : Hatice Gelener - 8/B
Kişisel İleti : Bu Site Bağımlılık Yapar ...! : )
Rep : 1
Tecrübe : 56488
https://haticegelener.yetkinforum.com

Mandalinalı Puding (Bayanlar Buraya) Empty Mandalinalı Puding (Bayanlar Buraya)

Çarş. Ocak 21, 2009 11:35 am
Mandalinalı Puding (Bayanlar Buraya) Thumb_478432113

Mandalinalı Puding (4 Kişilik)

Malzemeler:
6 Yaprak Jelatin
2 Mandalina
2,5 Küçük Kutu Süt Kreması
4-5 Çorba Kaşığı Tozşeker
2 Portakalın Suyu
Sütlü Çikolata

HAZIRLANIŞI :
Jelatini 5 dakika suda bekletin. Mandalinaların kalın kabuklarını ve ince zarlarını soyun. Soyarken mandalinaların suyunu bir kasede biriktirmeye çalışın. Mandalina filetolarını uzunlamasına ikiye bölün. Süt kremasına mandalinaların suyunu, mandalinaları ve 1 çorba kaşığı tozşekeri ekleyip karıştırın.
Jelatini kısık ateşte eritin. Süt kremalı karışımdan 3 çorba kaşığı alıp jelatine ilave edin. Ardından jelatini süt kremalı karışıma ekleyip karıştırın. Dikdörtgen şeklindeki bir kalıbın içine şeffaf bir folyo yayın. Kremalı karışımı kalıba alıp buzdolabında 2 saat bekletin.
Kalan şekeri bir tencerede karıştırarak eritin. Portakal suyunu ekleyip koyulaşıncaya kadar 10 dakika pişirin. Soğumaya bırakın. Çikolatayı rendeleyin.
Pudingi kalıptan çıkarın. Folyoyu üzerinden alın. Pudingi dilimleyip servis tabaklarına alın. Ses ve çikolata eşliğinde servis yapın.
Jelatin nasıl kullanılır? Yaprak jelatinın soğuk suda en az 5 dakika beklemesi gerekiyor Aksi halde topaklaşabilir. Ardından suyunu süzmeden kısık ateşte ısıtın. Önemli: Jelatinin katılaşma özelliğini yitirmemesi için kaynatmamaya özen gösterin.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mandalinalı Puding (Bayanlar Buraya) Empty Geri: Mandalinalı Puding (Bayanlar Buraya)

Çarş. Ocak 21, 2009 7:04 pm
PAYLAŞIM İÇİN TŞKLER
Anonymous
Misafir
Misafir

Mandalinalı Puding (Bayanlar Buraya) Empty Geri: Mandalinalı Puding (Bayanlar Buraya)

Çarş. Ocak 21, 2009 7:05 pm
MANDALİNAYLA PUDİNGİ YAKIŞTIRAMADIM.. AMA DENİYECEM.. GÜZEL OLCAGINI SANMASAMDA..