Hatice Gelener Ilk Ogretim Okulu
Daha İyi Hizmet Alabilmeniz İçin Üye Olunuz...

Join the forum, it's quick and easy

Daha İyi Hizmet Alabilmeniz İçin Üye Olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arif TAS
Arif TAS
Kral Üye
Kral Üye
Erkek
Okul-Sınıf : Hatice Gelener - 8/B
Kişisel İleti : Bu Site Bağımlılık Yapar ...! : )
Rep : 1
Tecrübe : 56498
https://haticegelener.yetkinforum.com

'Derbinin sonucunu hakem belirledi' Empty 'Derbinin sonucunu hakem belirledi'

Çarş. Ara. 31, 2008 3:48 pm
'Derbinin sonucunu hakem belirledi' 4552

Beşiktaş´ın deneyimli savunma oyuncusu İbrahim Toraman, ligin ilk yarısını hakkında değerlendirmede bulunurken, Galatasaray derbisi ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu..
İbrahim Toraman, Beşiktaş Dergisi’nin ocak ayı sayısında yer alan röportajında, ligin uzun bir maraton olduğunu ifade ederek, "Ne olursa olsun, en önemlisi ligin sonunda nerede olacağımız. İkinci yarıda çok iyi olacağımıza yürekten inanıyorum. Hem içeride hem dışarıda çok iyi skorlar alacağımıza eminim. Biz her şeyin farkındayız" dedi.

En ufak puan kaybında "Beşiktaş yarıştan koptu" gibi ağır yorumların taraftarı etkilediğini anlatan İbrahim Toraman, şöyle devam etti: "Hiç kimse bu sözlere inanmasın ve bize desteğini sürdürsün, bize güvensin. Sonuçta mağlubiyetlerde biz futbolculardan, teknik ekibimizden, yöneticilerimizden, taraftarlarımızdan başka kimse üzülmüyor. O yüzden dışarıdakileri sevindirmemek adına olumsuz davranışlardan kaçınmalıyız. Tabii ki herkes kendi muhasebesini yapacak ama birlik ve beraberliğimizi ligin sonuna kadar sürdürmemiz gerektiğini düşünüyorum. Türkiye ligi öyle bir hale geldi ki, her takım çok iyi mücadele ediyor, herkes çok koşuyor. İki hafta siz galip gelirsiniz, rakipleriniz yenilir, her şey değişir. İkinci yarı fikstürümüzün de avantajlı olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir terslik olmazsa ikinci yarıya iyi başlayacağımıza eminim. Taraftarımız da sağduyuyla, her zamanki gibi bizi desteklemeye devam etsin. Sonuçta sevinirsek hep beraber sevineceğiz, üzülürsek hep beraber üzüleceğiz."

HAKEM HATALARI
İbrahim Toraman, ligde yaşadıkları hakem hatalarıyla ilgili de "Hakem hatalarını söyleye söyleye bir hal olduk. Herkes bunu çok iyi biliyor ki, hakem hatalarından bizim canımız çok yandı. Özellikle geçen sezon şampiyonluğa yaklaşmıştık ve havaya uçan puanlarımız olmasaydı şampiyonduk. Beşiktaş büyük bir camia. Hakemlerin biraz daha dikkat etmesi lazım. Mesela kartları, rakiplerimize göre bize çok daha rahat çıkardıklarını düşünüyorum" dedi.

SAĞLAM’IN İSTİFASI, DENİZLİ’NİN GELİŞİ
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın istifa etmesiyle ilgili bir soruya da Toraman, "Sonuçta Ertuğrul hoca sevdiğimiz biriydi ve istifa etmek kendisinin bireysel kararıydı. Ona saygı duymamız lazım ve bizler de profesyonel futbolcular olarak işimizi yapmak zorundayız. Eğer o dönem bir boşluk olsaydı belki bir etkisi olurdu ama fazla zaman geçmeden Türkiye şartlarını çok iyi bilen Mustafa hoca ile anlaşıldı" yanıtını verdi.

İbrahim Toraman, Mustafa Denizli’nin takımın başına getirilmesiyle ilgili, "Mustafa hocanın kariyeri, tecrübesi, bilgisi, karizması ortada. Türkiye’de en tepede olan teknik direktörlerden birisi. Bu nedenlerle alınan karara hepimiz tarafından saygı duyuldu ve olumlu karşılandı" dedi.

"DENİZLİ, GÜVEN VERİYOR"
Mustafa Denizli’nin sistem değişikliğiyle ilgili ise İbrahim, şunları kaydetti: "Önceki sistemde dörtlü savunma oynuyorduk ve önümüzde de iki ön libero oynuyordu. Ama şimdi hem üçlü defans oynuyorsunuz ve ileride de üç oyuncuyla hücum ediyorsunuz. Yenilsek de, baskılı ve gol atmaya yönelik bir oyun anlayışı ile oynuyoruz. Hocamız gol yememizden korkmuyor ve ileride de etkili oyuncularımız olduğunu düşünerek bize de ofansif futbol anlayışını benimsetmeye çalışıyor. Her hocanın farklı bir sistemi, farklı bir oyun anlayışı ve futbolcuya farklı bakışı vardır. Ama benim gördüğüm kadarıyla Mustafa hoca, antrenmanda kim çok çalışırsa, işine dört elle sarılırsa ona şans veriyor ve arkasında duruyor. Nitekim bunun örneklerini de yaşadık. Herkese pozitif ve güler yüzlü yaklaşan, güven veren birisi."

Kayserispor karşılaşmasının bu sezon en çok üzüldüğü maçlardan biri olduğunu kaydeden İbrahim, "Kayserispor, özellikle kendi sahasında takım olarak iyi defans yapıyor. O maçta iyi oynadığımızı düşünüyorum. Yediğimiz gole kadar, uzaktan atılan şutlar haricinde Kayserispor’a pozisyon bile vermedik. Ama son dakikalarda yediğimiz gol bizi çok üzdü. Namağlupluğumuz gitti ve üst üste iki maçta 5 puan kaybetmemiz, ister istemez bir moral bozukluğuna sebep oldu" dedi.

FENERBAHÇE DERBİSİ
Fenerbahçe ile oynadıkları ve kaybettikleri maça da değinen İbrahim, şunları kaydetti: "Fenerbahçe maçları, hep çok enteresan oluyor. Çok fazla konsantrasyon mu, çok fazla istemek mi diyeyim; bu sanırım biraz bizi etkiliyor. Maç oynanana kadar herkes bizi favori gösteriyordu. Duran toptan yediğimiz gol gerçekten çok saçmaydı. Bence o gün kırmızı kart görmeseydik, yenmesek bile yenilmezdik. Bir kişinin eksik olması, özellikle ikinci yarıda bizi çok etkiledi. Hakemler bize çok kolay kart gösteriyor. Özellikle daha maçın başında Cisse’ye gösterilen ilk sarı kart, çok basitti. Bu şekilde oyuncuyu oyundan düşürüyorsunuz ve sonrasında takımların kaderiyle oynuyorsunuz."

"GALATASARAY DERBİSİNİN SONUCUNU HAKEM BELİRLEDİ"
Son olarak Galatasaray’a kaybettikleri derbi maçla ilgili yorum yapan İbrahim, açıklamasını şöyle tamamladı: "İkinci yarıya moralli başlamamız için Galatasaray maçı bizim için önemliydi. Çok da iyi hazırlandık ve sahaya galibiyet için çıktık. Ancak maçın skorunu ve kaderini biz değil, hakem belirledi. Bir futbolcu hakemin sahaya hangi niyetle çıktığını çok iyi anlar ve o gün hakem art niyetliydi. Bize karşı kararlarında çok rahatlar. Ortada hiçbir şey yokken aleyhimize arka arkaya faul düdükleri çalındı, Servet’in faul yaparak attığı gol verildi. Delgado 50. dakikada kırmızı kart gördü ve biz yine bir derbide 10 kişi kaldık. Her şey bu kadar basit olmamalı. Hep kararlar aleyhimize. Bu maçla ilgili daha fazla bir şey söylemeye gerek yok diye düşünüyorum."